Велика Різдвяна мандрівка
Sunday, 01 February 2009 22:00

Хорова капела “Боян” з кожним роком збільшує свою творчу активність у період Різдва та Нового року. Український народ вміє і любить святкувати з давніх давен, і вже стало традицією колядувати від 7 січня до 15 лютого, себто від Різдва до Стрітення. У 2009 році капеляни чітко слідували цій традиції і коляда принесла їм багато творчих вражень і морального задоволення.


Перш за все, 8 і 9 січня, коли більшість українців ще святкують за столом вдома чи на роботі, хор “Боян” невтомно мандрував Львовом (включно із далекими передмістями) і обдаровував працівників різних підприємств своїм чарівним співом, щирими і веселими віншуваннями, милував око розкішними українськими костюмами. Оскільки капела діє при Будинку культури працівників, то в першу чергу з колядою відвідали Львівську філію ВАТ “Укртелеком” та майже всі її структурні підрозділи.

Мабуть, працівники щиро тішились, що їм випали робочі дні, бо хор своїми повноголосими колядами вселив у душі людей дійсно святковий настрій. Виконували і вже відомі твори (“Добрий вечір тобі”, “Бог Предвічний”, “Бог ся рождає”, “Дивная новина”), і нові, позначені цікавим сучасним звучанням (“Коляда-колядка” на музику Лілії Кобільник, “Тешуть теслі” – дивовижна колядка на слова Богдана-Ігора Антонича). Колядників обдаровували також згідно з давніми українськими традиціями – різними смаколиками, та й грошей не шкодували.

Мандрівка продовжилась на Йордан – “боянівці” побували у Винниках. Тепер до колядок додались ще й щедрівки. Наприклад: “Щедрий вечір” Богдана Сегіна і традиційний, знаковий для всього українського народу “Щедрик” Миколи Леонтовича (недарма Василь Чучман каже, що цей твір – 5-й гімн України).

 

Всі ці чарівні різдвяні мандрівки також були свого роду великою репетицією перед виступом на Х Різдвяному фестивалі “Велика коляда” 28 січня 2009 р. у храмі Пресвятої Євхаристії. З нових творів хору, які варто відзначити – щедрівка Кирила Стеценка “Ой на річці, на Ордані”. Cпільно із вокальною групою “Чорнобривці”, проникливо і святково виконали “Тиху ніч” в аранжуванні Богдана Сегіна. Родзинкою вечора стала “Колядка” Юрія Антківа – твір із джазовими елементами, легкий і приємний.

Останній акорд великої різдвяної епопеї “Бояну” – виступ у заключному концерті “Великої коляди”, який відбувся 1 лютого. Хор, як завше, виконував важливу функцію – був одним із центральних учасників зведеного хору. Чимало обов’язкових творів, що накопичилось за кілька років фестивалю, прозвучало зведеним хором. Це було величезним духовним та естетичним переживанням для численної публіки, що зайняла не лише весь храм, а й подвір’я храму (для останніх був встановлений великий екран із дуже добрим звучанням, а зігрітись можна було традиційним гарячим вином – так що у людей на вулиці були свої переваги). Проте повернімось до головної теми нашої статті. Хорова капела “Боян” цього року, як завжди, показала високий рівень співу, цікаве трактування вже відомих речей, глибоке проникнення у суть коляди. Проте бажаємо капелі у майбутньому більше зосередитись на нових, ще невідомих колядках, якими багата наша музична література і відкрити світові якісь композиторські дива. Віримо, що це під силу диригентові Василеві Чучману і його підопічним!

Орислава Москва