Хор "Боян": Головна
Капела "Боян" святкує своє 70-ліття

Ювілейний концерт

з нагоди 70-ліття заслуженої хорової капели України “Боян” імені Євгена Вахняка

Керівник - Василь Чучман

за участю

камерного оркестру Львівської середньої спеціалізованої музичної школи імені Соломії Крушельницької
Керівник – Марта Гуневич

Ведуча – Тетяна Кіт-Судомляк


9 грудня 2016 р.
Актова зала Львівського національного університету імені Івана Франка

 

https://www.youtube.com/watch?v=TnI8AR1bEco
 

 
Ювілейний концерт з нагоди 65-ліття капели "Боян"
8 травня 2011 р. о 17.00 в Будинку органної та камерної музики, що у Львові по вул. С. Бандери, 8, відбувся ювілейний концерт з нагоди 65-ліття заслуженої хорової капели України “Боян” ім. Євгена Вахняка. У концерті, крім ювілярів, брали участь земляки маестро Вахняка - народний камерний хор “Felicio” з Надвірної, а також камерний хор “Камертон” кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка та камерний оркестр Львівської середньої спеціалізованої музичної школи ім. Соломії Крушельницької. Вела концерт музикознавець Софія Іванова.

В програмі прозвучали твори української духовної та світської музики, обробки народних пісень, а також "Ave Verum Corpus" В. Моцарта та "Меса" соль-мажор Ф. Шуберта у виконанні всіх колективів. Сольні партії виконували: Адріана Чучман (сопрано), заслужений артист України Володимир Кудовба (тенор) та Андрій Стецький (баритон). Дуже цікавими, сповненими неповторним колоритом, свіжістю і щирістю були виступи колективів-гостей. Незважаючи на те, що концерт співпав у часі з багатьма акціями, пов'язаними з святкування дня міста Львова, зал будинку органної та камерної музики був переповнений шанувальниками хорового співу, які радо аплодували ювілярам та їхнім гостям.

Заслужена хорова капела України “Боян” ім. Є. Вахняка щиро вдячна всім за плідну творчу співпрацю і сподівається в майбутньому втілити ще багато спільних мистецьких проектів.
 
В.Ч. 
 
Українські пісні з французькою душею

Від "Калинки-малинка" до "Калина не верба"

Французький хор Achoriny співає українською, хоча донедавна не знав, де ж Україна...

Непересічна хорова студія з м. Сен-Контен-он-Івелін (Франція) вперше відвідала Україну. Вокалісти-аматори уже майже п’ять років виконують українські народні пісні, які у Франції користуються неабиякою популярністю. Проте вони й гадки не мали, де ж знаходиться ця співоча країна... У Львові хор Achoriny дав «Концерт дружби» спільно із заслуженою хоровою капелою України «Боян» ім. Є. Вахняка (керівник – Василь Чучман), з якою «знайшовся» завдяки асистентові кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. І. Франка Оксані Мельничук.

Слов’янським напрямом репертуару учасники хору Achoriny завдячують своєму керівникові, українцеві Василю Борису. До нього французами диригувала хормейстер-росіянка, тож вони затягували російське «Калинка-малинка»… Тепер же у доробку Achoriny – українські народні пісні «А калина – не верба», «Добрий вечір, сусідоньки», «Їхав козак з України», «Думи мої», «Наливайте, браття»... Як же іноземні хористи без помітного акценту виконують партії нашою мовою? «У нотах пишу їм українські слова, але французькими буквами, тобто транслітерую їх, – розповідає кореспондентові «ВЗ» керівник хору Achoriny Василь Борис. – Та це не означає, що люди не знають, про що вони співають, – на репетиціях пояснюю їм і розповідаю, про що йдеться у пісні».

Хорова студія була заснована ще у 1997 році у передмісті Парижа, у м. Сен-Контен-он-Івелін, з ініціативи 15-х хористів-аматорів, що працювали на різних підприємствах та у навчальних закладах. Зараз колектив налічує 64 особи різного віку (наймолодшому учаснику – 23 роки, найстаршому – 71) та різних спеціальностей: тут співають і рентгенологи, і працівники жандармерії. Achoriny пройшов через безліч експериментів та творчих пошуків – хор переспівав сценічну кантату Карла Орфа «Карміна Бурана», поставив оперу-буффа «Сон Оффенбаха» та навіть співаний детектив (!) Агати Крісті «Пастель у мутній воді». «Пригадую, як відбувався наш найперший концерт, це було у церкві м. Ґюйонкур (там зараз репетирує хор. – Ю.Т.-Ч.), – розповідає президент Achoriny, найстарший його учасник Роні Тронш. – Серед задіяних було багато студентів, і один із них зомлів та впав зі сцени просто під час виступу...».

«Коли французи уже вдосталь наспівались українських пісень, вони раптом спитали: «Василю, а де ж та Україна?», – розповідає керівник хору Василь Борис. – Так ми і вирішили дати концерт для українців». Його підопічні дивувались, коли у трамваях львів’яни передавали одне одному гроші на квиток – вони ще не бачили людей, які б власноруч віддавали гроші чужому...

За словами Василя Бориса, Achoriny щороку дає у Франції в середньому п’ять великих концертів українською мовою. Дехто з учасників хору придбав собі вишиванки.

Юлія Тунік-Чорна
 

 

 
Розклад репетицій хорової капели "Боян"

РЕПЕТИЦІЇ

ЗАСЛУЖЕНОЇ ХОРОВОЇ КАПЕЛИ "БОЯН" ІМЕНІ ЄВГЕНА ВАХНЯКА

ВІДБУВАЮТЬСЯ

ПО ВІВТОРКАХ І ЧЕТВЕРГАХ

З 18.00 ДО 21.00 ГОД.

за адресою:

м. Львів, вул. Університетська, 1

Львівський національний університет імені Івана Франка

Центр культури та дозвілля

Аудиторія 2

 

 
Участь у презентації

У неділю 14 березня 2010 р. заслужена хорова капела України “Боян” ім. Є. Вахняка підтримала презентацію книги спогадів Степана Клочурака, поручника австрійської армії, а, згодом, одного з керівників гуцульського повстання 8 січня 1919 р. проти мадярського урядування в Ясінях та Провідника (Президента) Гуцульської республіки.

Детальніше...
 
День народження "Галичанки": свято пісні і любові
У Львові, галицькому П’ємонті, чи не щодня відбуваються концерти. Чи не щотижня сюди приїжджають зірки академічної, джазової музики чи представники рок-сцени. На кожен товар, як кажуть, свій покупець, тому у нашому місті сформувались різні тусовки, що відвідують ті чи інші заходи. Проте вщерть переповненого Органного залу особисто я не бачила вже давно. Що ж привело туди численних поціновувачів музичного мистецтва 17 травня? Велике і поважне свято – день народження лауреата всеукраїнських і міжнародних конкурсів, народної капели бандуристок "Галичанка". Півстоліття виповнилось цьому колективу і не дивно, що вже за 15 хвилин до початку концерту ніде було і голці впасти, а чимало прихильників були змушені вдовольнятись стоячими місцями.
Детальніше...
 
Містерія “Великої Коляди”
Субота, 14 лютого 2009, 22:00

З давніх давен український народ колядує, радіючи великій новині – народженню Ісуса Христа, бажаючи один одному миру, достатку і всіх благ земних. Колядуємо дотепер. І ніяке засилля російської та вітчизняної попси, що заполонила телеекрани, не заступить нам давніх традицій, а, навпаки, ще більше посилить прагнення усіх поколінь звертатись до коляди.

Детальніше...
 
Велика Різдвяна мандрівка
Неділя, 01 лютого 2009, 22:00

Хорова капела “Боян” з кожним роком збільшує свою творчу активність у період Різдва та Нового року. Український народ вміє і любить святкувати з давніх давен, і вже стало традицією колядувати від 7 січня до 15 лютого, себто від Різдва до Стрітення. У 2009 році капеляни чітко слідували цій традиції і коляда принесла їм багато творчих вражень і морального задоволення.

Детальніше...
 
Святкування 90-річчя від дня заснування Гуцульської республіки в Ясіня
Неділя, 16 листопада 2008, 22:00

Хай живе один великий український народ від Тиси аж по Чорне море і гори Кавказ!
Хай живе і пишається наша велика Одноцільна Українська Республіка!
Ясінє, дня 10-го січня 1919, Українська Народня Рада в Ясіню

8-9 листопада 2008 року хорова капела “Боян” ім. Євгена Вахняка побувала у раю. Може, комусь мої слова здаватимуться пафосними, але як ще можна назвати місце, де серце тішиться красою гір, річок, древніх лісів, і де гостей зустрічають горді, щедрі та веселі люди. Гуцульський рай на ім’я Ясіня приваблює так сильно, що у серці кожного народжується мрія про повернення сюди. Це відчуття мабуть добре відоме численним туристам, особливо прихильникам лижного спорту, які відпочивають на курортах у Ясіня, а також у сусідніх Буковелі і Драгобраті. Зрештою, підкорювачі найвищої точки України – гори Говерли також частенько починають свій шлях з Ясіня, яке знаходиться біля її підніжжя.

Детальніше...
 
Пам’ять, що дарує надію
Середа, 29 жовтня 2008, 22:00

Недільний вечір 19 жовтня 2008 р. був зігрітий не лише чарівним осіннім сонцем, а й дивовижної краси музикою, яку кожен охочий міг послухати в Львівському будинку органної та камерної музики. Бажаючих взяти участь у події було чимало, як серед виконавців, так і серед глядачів. У чому ж причина цього аншлагу? Причина у пам’яті, яку кожен проносить крізь своє життя. У світлій пам’яті про трьох чудових людей, яким був присвячений концерт.

Детальніше...
 
Концерт хорів зі Стальової Волі
Свято Успіння Пресвятої Богородиці у храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор) відзначили в особливий спосіб. Після вечірньої служби о 19 год. там відбувся концерт двох хорів з Польщі, які прибули до нашого міста на запрошення заслуженої хорової капели України "Боян" ім. Є. Вахняка.
Детальніше...