Хор

Хоровий колектив, який зараз носить назву заслужена хорова капела України “Боян” ім. Євгена Вахняка заснований в 1946 році диригентом Володимиром Панасюком. У 1947 році цей хор очолив Євген Вахняк і керував ним понад 50 років. З його іменем пов’язані головні етапи становлення колективу – невеликий хор переріс в академічну хорову капелу знану в Україні та за кордоном. В її співочому середовищі отримало професійний вишкіл чимало співаків та диригентів. У 1965 році капелі присвоєно почесне звання “заслужена”.

Після Євгена Вахняка  колективом керували Ярослав Базів, Ярослав Гнатовський, Олег Цигилик. В листопаді 2003 року капелу очолив Василь Чучман.

В репертуарі колективу твори української та світової хорової класики, літургія та обробки українських народних пісень.

Капела “Боян” є лауреатом міжнародних фестивалів та конкурсів в Україні, Польщі, Чехії, Угорщині, Німеччині, Нідерландах, Швейцарії, Греції, Франції, Іспанії, Фінляндії, Великій Британії.

З 1949 по 2014 ріккапела працювала при Львівському будинку культури працівників зв’язку, а з вересня 2015 року продовжує свій творчий шлях при Центрі культури та дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка. В стінах Франкового університету капела зустрічає своє 70-ліття і перегортає наступну сторінку своєї творчої біографії.