Диригент
 
 
Василь Чучман
художній керівник та диригент
заслуженої хорової капели України “Боян” ім. Євгена Вахняка
 

Народився у 1976 р. на Львівщині. В 1995 р. закінчив Львівське музично-педагогічне училище ім. Філарета Колесси. Вищу музичну освіту здобув у Львівській національній музичній академії ім. М. В. Лисенка, двічі закінчивши її з відзнакою: у 2000 р. — диригентський факультет, відділ хорового диригування (викладачі: Зеновій Демцюх, Роман Мазепа); у 2004 р. — відділ оперно-симфонічного диригування (викладачі: Юрій Луців, Андрій Юркевич).

З 1994 р. працює акомпаніатором, а з 1996 р. – хормейстером зразкового вокально-хореографічного ансамблю “Веселі черевички”. З цим колективом концертує та бере участь у фестивалях в Україні, Польщі, Сирії, Франції, записує декілька компакт-дисків.

У 1997-2004рр. працював з вокальним ансамблем “Менестрелі”. З цим колективом концертував та брав участь у фестивалях в Польщі, Франції, Великій Британії, здійснив записав чотирьох компакт-дисків. 

У 1998 р. став Дипломантом Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів у Києві. Весною 2003 р. проходив стажування у Львівському театрі опери та балету ім. С. Крушельницької під керівництвом Андрія Юркевича.

З листопада 2003 р. працює керівником заслуженої хорової капели України «Боян» ім. Євгена Вахняка. З капелою концертував в Польщі, Угорщині, Фінляндії, Чехії, Чорногорії, а також брав участь у фестивалях в Україні, Великій Британії, Нідерландах, Фінляндії, Польщі. Під його керівництвом, в рамках культурного обміну, капела “Боян” співпрацювала з творчими колективами з України, Польщі та Франції.

З 2004 р. є постійним членом оргкомітету різдвяного фестивалю “Велика коляда”у Львові. Бере участь у видавничій секції фестивалю, в організації концертів, часто виступає диригентом зведеного хору під час гала-концертів фестивалю.

З 2005 р. є учасником ансамблю давньої музики “A Cappella Leopolis” у складі якого брав участь у багатьох фестивалях та курсах майстерності в Україні та Польщі, а також у записах компакт-дисків.

У 2007–2012 рр. працював реґентом хору Львівської православної богословської академії. За час роботи видав, в якості підручного матеріалу для хористів, видав три нотних посібники з церковного співу.

З 2008 р. є консультантом камерного хору Міського будинку культури в Стальовій Волі, де щорічно проводить курси майстерності з емісії голосу.

З вересня 2012 р. викладає на кафедрі хорового співу факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.

У 2015–2016 рр. керував студентським симфонічним оркестром Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка.

З 2015 р. є аспірантом Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, займається дослідженням творчої діяльності Євгена Вахняка.