Історія
Хорова капела “Боян” заснована у 1946 році диригентом Володимиром Панасюком.

З 1947 по 1996 р. незмінним керівником капели був видатний майстер хорової справи Євген Вахняк.

З 1964 р. диригентом капели працює Ярослав Базів, концертмейстером – Дарія Довбенко. Під керівництвом Євгена Вахняка капела досягає високого рівня виконавської майстерності, здобуває популярності не лише у Львові, але й в інших містах України та колишнього СРСР. В тогочасному репертуарі колективу: народні пісні, твори української та зарубіжної класики, духовна музика, в тому числі твори великої форми – кантати, ораторії, поеми та месси.

Основні творчі досягнення капели:

1962 р. Капелі присвоєно почесне звання “Народна”.

1965 р. Капелі присвоєно почесне звання “Заслужена хорова капела УРСР”.

1973 р. Капела нагороджена Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

1975 р. Капела стає Лауреатом Міжнародного хорового фестивалю-конкурсу „Таллін - 75”.

1991 р. Концертне турне по містах Югославії.

1996 р. Капела приймає участь в урочистому святкуванні 400-ліття Берестейської Унії в Римі.

2000 р. Участь в Міжнародному фестивалі „Лемківська ватра” (м. Ждиня, Республіка Польща).

2000 р. Об’єднанням профспілок Львівщини та Львівським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи капела нагороджена відзнакою “За значний внесок в національно-культурне відродження”.

З 1996 по 2003 р. з капелою в різний час працюють кращі хорові диригенти Львова: Ярослав Базів, Ярослав Гнатовський, та Олег Цигилик, які продовжують та примножують кращі виконавські традиції колективу. Високий професіоналізм капели був неодноразово оцінений як українською, так і іноземною пресою. Під керуванням Олега Цигилика капела здобуває широке визнання ставши лауреатом багатьох престижних міжнародних хорових фестивалів та конкурсів:

березень 2001 р. Участь у Міжнародному фестивалі хорової музики в Івано-Франківську.

квітень 2002 р. Третє місце на Міжнародному хоровому фестивалі в м. Монтре (Швейцарія).

липень 2002 р. Третє місце та бронзова медаль на Міжнародному хоровому фестивалі в м. Превеза (Греція).

липень 2002 р. Участь у Міжнародному фестивалі в м. Кантоніґрос (Іспанія).

листопад 2002 р. Участь в Святковому концерті до 60-річчя створення УПА (Мюнхен, Німеччина).

лютий 2003 р. Лауреат Всеукраїнського фестивалю духовної пісні „Від Різдва до Різдва” (м. Дніпропетровськ).

З листопада 2003 р. капелу очолює диригент Василь Чучман. Диригентом працює Адріана Чучман, концертмейстером – Ольга Махова, а згодом Соломія Саврук. „Боян” активно концертує в Україні і за кордоном, а також приймає участь в багатьох музичних фестивалях та конкурсах:

2004 р. Серія концертів в м. Кракові (Республіка Польща).

серпень 2004 р. Четверте місце на Міжнародному музичному фестивалі (м. Ланґолен, Великобританія).

вересень 2004 р. Два срібних та бронзовий дипломи на Міжнародному хоровому фестивалі „Tonen2000” (м. Полдейк, Королівство Нідерланди).

жовтень 2004 р. Участь у святкуванні Всесвітнього Дня музики (м. Будапешт, Угорщина).

січень 2005 р. Різдвяні концерти в м. Каяані (Фінляндія).

січень 2005 р. Участь в Різдвяному фестивалі „Велика коляда” (м. Львів).

березень 2005 р. Участь у Святковому концерті з нагоди 191-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка (Львівська філармонія).

червень 2005 р. Диплом І-го ступеня на Фестивалі молодіжних хорів з нагоди відзначення Року Євхаристії (м. Львів).

серпень 2005 р. Концертне турне по містах Польщі в рамках творчої співпраці з хором вчителів міста Любліна “Фермата” (Республіка Польща).

листопад 2005 р. Участь у вечорі пам’яті видатного українського диригента-хормейстера Євгена Федоренка (Львівська філармонія).

грудень 2005 р. Участь в урочистому відкритті пам’ятника Тарасу Шевченку в селищі Івано-Франкове (Львівська область).

січень 2006 р. Різдвяний концерт для української громади в Чехії в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці (м. Прага).

січень 2006 р. Участь у VII Різдвяному фестивалі „Велика коляда” (м. Львів).

червень 2006 р. Святковий концерт з нагоди 60-літнього ювілею заслуженої хорової капели України “Боян” ім. Є. Вахняка в концертному залі Львівської філармонії.

серпень 2006 р. Концертні виступи в м. Будва (Чорногорія).

серпень 2006 р. Концерт духовної музики народів світу спільно з хорами Міського будинку культури м. Стальова Воля (Республіка Польща) в рамках творчої співпраці. (Храм Пресвятої Євхаристії, м. Львів).
вересень 2006 р. Участь у “Святі ремесел” в Шевченківському Гаю (м. Львів).
жовтень 2006 р. Участь у святкуванні 750-річчя Львова.
жовтень 2006 р. Літургія і концерт української духовної музики в рамках відзначення 150-річчя від дня народження видатного релігійного і громадського діяча – Івана Кипріяна (селище Немирів, Львівська область).

грудень 2006 р. Літургія і концерт духовної музики в рамках відзначення річниці від дня народження видатного релігійного і громадського діяча – отця Фединського (селище Великий Любінь, Львівська область).

січень 2007 р. Творчий візит-відповідь капели “Боян” до м. Стальова Воля (Республіка Польща) в рамках творчої співпраці з камерним хором та хором хлопчиків “Cantus” Міського будинку культури. Спільний концерт “Колядки народів світу” з записом і трансляцією по телебаченню.

січень 2007 р. Участь у VIIІ Різдвяному фестивалі „Велика коляда” (м. Львів).

лютий 2007 р. Заслужена хорова капела України “Боян” ім. Є. Вахняка – учасник V Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва, а її керівник Василь Чучман нагороджений Дипломом Федерації професійних спілок України за ІІ місце у номінації “Кращий керівник аматорського колективу культурно-освітнього закладу профспілок”.

березень 2007 р. Панахида на могилі композитора – автора національного гімну України о. Михайла Вербицького в с. Млини та на українських похованнях в с. Павлокома (Республіка Польща).

квітень 2007 р. Участь у хоровому фестивалі “Великодні дзвони” (Храм Переображення Господнього, м. Львів).

квітень 2007 р. Участь у відзначенні 60 роковин операції “Вісла” (м. Перемишль, Республіка Польща)

травень 2007 р. Участь у фестивалі “Хорова толока” в Шевченківському Гаю (м. Львів).

травень 2007 р. Літургія та святковий концерт до Дня Матері в селах Купче і Ракобовти (Львівська область).

травень 2007 р. Літургія в каплиці Інституту сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів).

червень 2007 р. Участь у міжнародному хоровому фестивалі в м. Тампере (Фінляндія).

липень 2007 р. Фольклорне театралізоване дійство “Свято Івана Купала” за участю капели “Боян”, вокально-хореографічного ансамблю “Веселі черевички” і театру “Мета” (с. Дубина, Львівська область).

серпень 2007 р. Участь у IV молодіжному фестивалі сучасної духовної пісні “Відлуння” (м. Київ).

серпень 2007 р. Участь у складі зведеного хору в Архиєрейській Літургії з нагоди празника Переображення Господнього біля Собору Воскресіння Господнього у м. Києві в рамках IV сесії Патріаршого собору “Молодь у Церкві III тисячоліття”.

жовтень 2007 р. Літургія в м. Підгайці і с. Зарваниця (Тернопільська область).

жовтень 2007 р. Літургія і концерт патріотичної пісні з нагоди празника Покрови Пресвятої Богородиці в Інституті сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів).

листопад 2007 р. Участь у святковому концерті до Дня працівників радіо, телебачення і зв’язку в Національній опері України (м. Київ).

січень 2008 р. Участь у ІX Різдвяному фестивалі „Велика коляда” (м. Львів).

лютий 2008 р. Хорові майстеркласи у Львові спільно з хором Вроцлавської економічної академії “Ars Cantandi”.

березень 2008 р. Шевченківський концерт в Будинку культури працівників зв’язку.

квітень 2008 р. Участь у концерті, присвяченому пам’яті видатного українського диригента-хормейстера, професора, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Пекара. (Будинок камерної та органної музики, м.Рівне)
Починаючи з 1948 року капела функціонує у Львові при Будинку культури працівників зв’язку, який сьогодні є структурним підрозділом Львівської філії ВАТ „Укртелеком” і значну частину її учасників складають зв’язківці, а поряд із ними співають також педагоги, лікарі, інженери, робітники, студенти, навіть військові. Усіх їх об’єднує безмежна любов до пісні, до хорового співу.
В капелі виховалася ціла плеяда видатних українських музикантів, диригентів, співаків, серед яких: С. Турчак, І. Гамкало, Т. Микитка, А. Кушніренко, І.Жук, М. Попенко, Б. Завойський, І. Небожинський, М. Процев’ят, З. Демцюх та багато інших.
У своїй творчій діяльності капела “Боян” співпрацює з багатьма солістами, диригентами, оркестрами та іншими хоровими колективами України та зарубіжжя. В рамках такої співпраці регулярно відбуваються двосторонні творчі візити із спільними концертними виступами та майстеркласами.
Сьогодні репертуар капели складають програми української та зарубіжної духовної і світської музики, різдвяна програма, літургія, а також надзвичайно широкий репертуар обробок українських народних пісень. Репертуарний список творів постійно збільшується. Особлива увага приділяється вивченню творів українських композиторів.